Kõige pealt tuleks endale selgeks mõelda, milleks arvutit kasutama hakatakse ja hinnaklass mida ollakse valmis kulutama. Arvuti kasutus otstarve määrab suuresti omadused, mida arvutiostul jälgida. Kindlasti tasub mõelda ka sellele, kas arvutit on vaja pidevalt kaasas kanda või hakkab ta täitma pigem kodus lauaarvuti funktsiooni. Mõelda tasub ka ekraani suurusele. Meie valikust leiad erinevate suurustega ekraanidega arvutid.

Tavaline kodukasutaja – Kui kasutatakse arvutit uudiste lugemiseks, videote ja piltide vaatamiseks ja aegajalt kontoritarkvara kasutamiseks, siis ei pea ka arvuti näitajad väga võimsad olema. Piisab täiesti i3 protsessoriga ja 4gb operatiivmäluga mudelist. Ekraani osas piisab sellisel kasutamisel täiesti vabalt HD (1366×768)resolutsioonist. Kõvaketta suurus on igal inimesel individuaalne soov, kuid tänases olukorras, kus enamikel inimestest on suured pilve salvestusruumid ja välised kõvakettad, siis piisab täiesti vabalt arvuti toimimiseks 128gb kettamahust, lisaks on ootamatu olukorra korral, kus arvutil kõvaketas üles ütleb, ka tagatud, et su andmed säilivad. Kui soovid rohkem hoida arvutis, siis vali endale suurem kõvaketta suurus. Kirjutamise hetkel on hea valik meie mudelivalikust nt. Lenovo L380 või L480 olenevalt sellest, millist ekraanisuurust klient eelistab, soodne hind ja Lenovo legendaarne töökindlus tagavad hea kaaslase pikaks ajaks. Samuti julgeks soovitada seda tüüpi kasutajatele MacBook Airi.

Nõudlikum kodukasutaja – Kui kasutaja kasutab lisaks internetibrauserile ja piltide vaatamisele vahel ka nõudlikumaid programme, tasub vaadata juba i5 või Ryzen3 masinate poole. Kindlasti võiks olla RAM-i vähemalt 8gb. Kui kasutad pidevalt Excelit, siis tasub kindlasti mõelda ka FullHD resolutsiooni peale. Selliste arvutite seast võiks esile tuua HP Elitebook seeria, Dell Latitude seeria ja Lenovo T-seeria, samuti MacBook Pro. Oleneb sellest, millega oled harjunud ja milline on sinu eelarve.

Edev arvutikasutaja – Kellele meist ei meeldi ilusad asjad. Lenovo ja Delli arvutid on igati töökindlad kaaslased, kuid olgem ausad, välja näevad nad üsna igavad. Sellistele kasutajatele on loodud HP Elitebook ja Probook seerias samuti Apple MacBookid. Meie valikus on mitmeid mudeleid, väli välja ja telli e-poest või tule tutvu meie salongis Mäealuse 2/1.

Nõudlik arvutikasutaja – Sind häirib, kui pead pidevalt ootama arvuti järele ja loodad, et ta teeks oma töö kiiremini ära? Siis loed õiget lõiku!
Kui kasutad igapäevaselt palju ressurssi nõudvaid programme, siis on sinu valikuks i7, Ryzen5 või Ryzen7 protsessoriga masinad. RAM-i võiks olla vähemalt 16gb. Kui sulle meeldib ka vahel mängida, siis tasub vaadata eraldiseisva graafikakaardiga masinaid, meie valikust leiad mitmeid, päris mängurimasinaks kahjuks meie valikus sobivaid masinaid ei leidu hetkel. Nõudlikule kasutajale sobivateks mudeliteks HP Zbook, Dell Precision, Lenovo P-seeria ja kõrgemate näitajatega MacbookPro-d. Samuti liigituvad siia klassi kõrgema otsa Lenovo T-seeria, Hp Elitebook ja Dell Latitude.

Kui ei suuda otsustada milline arvuti võiks olla sulle sobiv või tahad enne ostu seda käega katsuda, siis astu aga julgelt meie salongi Mäealuse 2/1, Mustamäe, Tallinn ja leiame Sulle sobiva masina.

Kõik meie epoes olevad arvutid on kohapeal olemas ja pildid epoes on tehtud igast müügisolevast tootest eraldi.